W niniejszym zestawieniu ujęliśmy piosenki wakacyjne, które posiadają w sobie ten niepodrabialny wakacyjny vibe. Braliśmy pod uwagę utwory, które były popularne na przełomie wakacji w ostatnich latach. Lista zaczyna się od roku 2018. Jeśli czytasz to przed wakacjami lub w trakcie ich trwania – to wszystkiego dobrego, wykorzystaj ten czas maksymalnie! Jeśli jest już po wakacjach – nie martw się, jeszcze tylko kilka miesięcy i ten klimat wróci.

2018 – California – White 2115

Prawdziwy wakacyjny hit nad hitami. Perfekcyjny bit od Imotape zrobił tutaj niesamowity i niepodrabialny klimat. Jednak melodia i frazy które stworzył White były tutaj na wagę złota. Białcior wykorzystał ten beat w 110% i stworzył numer, który już na zawsze będzie grany podczas wakacyjnych imprez. 

2019 – Ona by tak Chciała – Ronnie Ferrari

Ona by tak Chciała to nieoficjalny hymn wakacji 2019. Numer ten nie ma wiele wspólnego z wakacjami, jednak został wydany w Lipcu i szybko “zaskoczył”. Numer ten miał być kpiną z disco polo i nowoczesnego rapu – a przypadkiem stał się absolutnym hitem tamtego czasu. 

2020 – Morgan – White 2115

Po sukcesie Californii przyszedł czas na kolejny numer od White’a, który wielu kojarzy z czasem wakacji. Wszystko za sprawą tego, że premierę miał on Czerwcu 2020 roku. Był to ten pechowy pandemiczny rok, który sprawił, że wakacje nie były takie jak zawsze. Młodzi ludzie nie mogli swobodnie bawić się w klubach. Dobrze że jednak te czasy już minęły, a takie numery jak ten, na pewno będą odtwarzane jeszcze na wielu wakacyjnych imprezach.

 

2021 – La la la (oh oh) – Mata ft. White 2115

Rok 2021 i kolaboracja Matczaka z White przyniosła ciekawy numer w wakacyjnym klimacie. W łagodnym bicie słychać nawet gitarę, która nadaje mu ciekawe brzmienie. Tekst jest prosty i charakterystyczny dla tej dwójki, ale takie właśnie są hity wakacji – nikt nie wymaga od nich wymyślnych zabiegów tekstowych.

2022 – RiRi – White 2115

W roku 2022 White wydał numer RiRi, który znowu towarzyszył nam przez całe wakacje. Trzeba przyznać, że klimat utworów od White idealnie wpasowuje się wakacyjny vibe.

2023 – ???

Co będzie w 2023? Sezon się dopiero zaczął. Udanych wakacji!