Czym jest lato bez dobrych letniaczków? Każda dobra dyskoteka, każde dobre Silent Disco – musi mieć przynajmniej kilka dobrych letniaków na setliście. Bez tego nie istnieje dobra impreza i pamiętliwe wakacje. Przeglądamy listę najpopularniejszych (oraz tych mniej popularnych) – letniaczków – a więc piosenek z wakacyjnym vibe.

White 2115 – California

Naszą set listę letniaczki 2024 otwiera White2115 i California. White jest niekwestionowanym mistrzem letniaków. Praktycznie co roku wrzuci do pieca jakiś dobry trapowy numer, który idealnie nadaje się na wakacyjne imprezy. California została do tej pory odtworzona na YouTube już ponad 100 mln razy.

Kacperczyk – Jakbym zjadł mentosy i popił je colą

Ten numer królował latem 2023 na wielu playlistach. Kacperczyk poszli w inną stronę i zamiast typowo charakterystycznego dla letniaków hedonistycznego tekstu, zrobili całkiem na odwrót. Wielu osobom bardzo spodobało się to podejście i odejście od nurtu. Dzięki temu numer Kacperczyk ma już ponad 10 mln wyświetleń.

 

DAV1D – Raper w Różowej Czapce

Z mniej znanych póki co twórców – DAV1D i Raper w Różowej Czapce. Idealna nutka do odpalenia przy jeziorze ze znajomymi. Chill – mówi to coś Panu, Panie Ferdku?

Letniak – utwór muzyczny, stworzony specjalnie na lato bądź piosenka której dobrze się słucha w ciepłym okresie roku, np. na plaży ze znajomymi.

Miejski.pl

Mata & White 2115 – La La La (Oh Oh)

Utwór na stałe wpisany do grona letniaczków. Wyróżnia się brzmieniem mocno akustycznym na tle typowych rapowych kawałków. Teledysk również zrobił super robotę, bo to po prostu kompilacja różnych ujęć z wakacji. Takie utwory zawsze będą idealne na lato.