Czym jest lato bez dobrych letniaczków? Każda dobra dyskoteka, każde dobre Silent Disco – musi mieć przynajmniej kilka dobrych letniaków na setliście. Bez tego nie istnieje dobra impreza i pamiętliwe wakacje. Przeglądamy listę najpopularniejszych (oraz tych mniej popularnych) – letniaczków – a więc piosenek z wakacyjnym vibe.

Playlista i składanka letniaczków ze Spotify

Poniżej znajdziesz playlistę na Spotify, która zawiera najlepsze i najbardziej klimatyczne letniaczki z polskiego podwórka. Nie tylko rap – ale również wiele innych gatunków.

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych numerów z playlisty, to zapraszam do przeczytania całego artykułu – znajdziesz tu wiele cennych i słonecznych inforamcji. 

DAV1D – Raper w Różowej Czapce

Z mniej znanych póki co twórców – DAV1D i Raper w Różowej Czapce. Idealna nutka do odpalenia przy jeziorze ze znajomymi. Chill – mówi to coś Panu, Panie Ferdku?

 

Letniak – utwór muzyczny, stworzony specjalnie na lato bądź piosenka której dobrze się słucha w ciepłym okresie roku, np. na plaży ze znajomymi.

Miejski.pl

White 2115 – California

Naszą set listę letniaczki 2024 otwiera White2115 i California. White jest niekwestionowanym mistrzem letniaków. Praktycznie co roku wrzuci do pieca jakiś dobry trapowy numer, który idealnie nadaje się na wakacyjne imprezy. California została do tej pory odtworzona na YouTube już ponad 100 mln razy.

Kacperczyk – Jakbym zjadł mentosy i popił je colą

Ten numer królował latem 2023 na wielu playlistach. Kacperczyk poszli w inną stronę i zamiast typowo charakterystycznego dla letniaków hedonistycznego tekstu, zrobili całkiem na odwrót. Wielu osobom bardzo spodobało się to podejście i odejście od nurtu. Dzięki temu numer Kacperczyk ma już ponad 10 mln wyświetleń.

Mata & White 2115 – La La La (Oh Oh)

Utwór na stałe wpisany do grona letniaczków. Wyróżnia się brzmieniem mocno akustycznym na tle typowych rapowych kawałków. Teledysk również zrobił super robotę, bo to po prostu kompilacja różnych ujęć z wakacji. Takie utwory zawsze będą idealne na lato.

White 2115 – RiRi

Według wielu RiRi jest drugim numerem White’a po Californii, który tak dobrze oddaje klimat wakacji. Zgadzam się z tym w 100%.

DAV1D – Czasem Latem Lubię Palić Trawę

Nie wiem co lubicie robić latem, ale niektórzy latem lubią palić trawę. Ten numer to laurka dla festiwalu Woodstock i wakacyjnego, beztroskiego czasu. Jeden z najnowszych letniaczków w składance.

White 2115, Felivers – Johnny Knoxville

Ciekawe połączenie rapu z elementami pop rocka – to propozycja od White’a i Felivers, która została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy. Ten numer jest z nami już od wielu lat i w wakacje zawsze umila nam czas.