Potrzebne piosenki na lato? Dobrze trafiłeś. Gdy robi się coraz cieplej, a dni stają się dłuższe, czas zacząć myśleć o letnich kawałkach! Niezależnie od tego, czy szukasz piosenek do zagrania przy grillu, czy po prostu czegoś, co pomoże Ci się wyluzować i wkręcić w imprezowy klimat – na scenie muzycznej mamy całą stertę utworów na wakacje. Kilka moich ulubionych utworów to „Summer of 69′” Bryana Adamsa, „Boys of Summer” Dona Henleya i oczywiście polski akcent – Agnieszka zespołu Łzy. Jednak im dalej w las tym ciekawiej, bo czasy się zmieniają, muzyka się zmienia i młodsze pokolenia mają inne wspomnienia z wakacyjnego klimatu. Więc podkręć głośność i przygotuj się na ciepłą pogodę – w tym wpisie najlepsze piosenki na lato.

Piosenki z wakacyjnym vibe

Dlaczego nazwałem swój pierwszy singiel „Wakacyjny Vibe” (album Diary z Jej Wary) nie muszę chyba nikomu tłumaczyć. Kocham wakacje i czuję ten klimat jak mało kto. Muzyką się bawię, tworzę różne gatunki, ale ta nuta to moje dziecko od A do Z i zostawiłem w niej serducho, chciałem przekazać pozytywne emocje, jakie dają wakacje i co sam czuję w te dni.

Wakacje kojarzą mi się przede wszystkim z beztroską, luzem i robieniem głupot. To czas kiedy często pijesz whisky, imprezujesz w plenerze i poznajesz wiele piękny dziewczyn. Kocham ten czas i wakacje to zdecydowanie mój ulubiony okres w roku.

Bryan Adams – Summer of ’69

Co to jest za klimat. Bryan Adams zawsze pojawia się u mnie na słuchawkach latem, uwielbiam ten klimat – połączenie lata i nostalgii to zawsze jest świetna sprawa. Tekst, który wielu wzięło za dwuznaczny i doszukiwało się w nim podtekstów – jednak finalnie Adams się do tego nigdy nie odniósł.

 

Don Henley – Boys of Summer

Tak jak Bryan Adams, Don Henley również przynajmniej raz jest u mnie grany w okresie wakacji. Szczególnie lubię słuchać tej piosenki jadąc samochodem nocą po pustych ulicach. Nie da się tego opisać – trzeba samemu spróbować.

Axwell / Ingrosso – More Than You Know

Niesamowite i niezapomnianie wakacje 2017 i Axwell / Ingrosso z More Than You Know. Klimaty już bardziej młodzieżowe i nowoczesne. Piosenka ma świetny vibe wakacji, jednak co jeszcze tutaj robi robotę – teledysk i dziewczyna grająca główną rolę. Tak proste, a jednak trafia w gusta wielu i wywołuje dziwne uczucie nostalgii – tak jakbyś sam przeżył to, co widzisz na teledysku.

 

Avicii – The Nights

Chciałbym przynajmniej raz pojechać do jakiegoś egzotycznego kraju i nagrać taki teledysk jak śp. Avicii w utworze The Nights. Dziś ta piosenka i jej slogan nabierają innego znaczenia. Bierzcie z życia ile się da i żyjcie dziś tu i teraz – nie tym co było i nie tym co będzie. Liczy się teraźniejszość.

 

White2115 – California

White – powiem wprost – czapki z głów za ten utwór. Klimat jest tu nie do podrobienia. Pierwszy raz tę nutę usłyszałem w 2021 roku i mocno mnie zainspirowała. Tak samo widzę vibe wakacji i ich klimat, ta nuta to już historia – dziś nie ma imprezy w wakacje bez tego kawałka.

 

DAV1D – Raper w Różowej Czapce

Wakacyjny letniak, który miał premierę w 2023 roku. Typowy śpiewany trapowy numer, który klimatycznie oddaje najcieplejsze dni w roku. 

Mata ft. White 2115 – La la la (oh oh)

W 2021 roku nieoficjalnym hymnem wakacji był właśnie ten numer. Opublikowany w połowie Lipca szybko zdobył 1 mln wyświetleń na YouTube. To co na pewno sprawiło, że kawałek ten miał wakacyjny klimat, był interesujący podkład muzyczny, w którym słyszymy różne instrumenty – na co dzień rzadko używane w rapowych beatach.

Wakacyjne piosenki – na lato – podsumowanie

A czego wy słuchacie w okresie wakacyjnym? Dajcie znać koniecznie w komentarzach, a najlepiej napiszcie na Instagramie. Z chęcią poznam Wasze gusta i dorzucę do tej playlisty nowe utwory, które sprawią, że osoby tutaj przybywające znajdą więcej kawałków do swoich składanek Spotify.

Mnie pozostaje Wam życzyć udanych letnich dni, przede wszystkim bezpiecznie i z głową. Niech butelka nie ma końca, Jack Daniels dobry jest na skórę – i gdziekolwiek pojedziecie do Californii czy Irlandii – zróbcie tam balangę na miarę Projekt X.